Головна   /   Скління та оздоблення балконів та лоджій /   

Утеплення балкона з середини (Київ)

Утеплення балкона з середини (Київ)

Етапи утеплення балкона

Утеплення балкона зсередини виконується в такій послідовності:

    Спочатку закладаються існуючі щілини. Треба уважно оглянути балкон та визначити їхнє місцезнаходження. Усунути проблему можна за допомогою монтажної піни, навіть якщо щілини досить широкі, тільки вибирати треба якісну, наприклад, "Макрофлекс", "Соудал", "Момент Монтаж". Після того, як піна висохне, надлишки підрізають канцелярським ножем.

Гідроізоляція балкона зсередини. Для цих цілей можна використовувати проникну гідроізоляцію «Акватрон», «Пенетрон» та подібні до них. Наносяться вони за допомогою пензлика, валика або методом розпилення. Перевага проникаючої гідроізоляції в тому, що вона проникає всередину стін, внаслідок чого вони стають стійкішими до низьких температур і міцнішими. Крім цього гідроізоляція усуває всі мікротріщини, які не видно «неозброєним» оком.

Укладання теплоізоляційного матеріалу. З цією метою можна використовувати пінополістирол, пінополіуретан, піноплекс, мінеральні плити і т.д.
Укладання пароізоляції. Можна застосовувати полімерні «дихаючі» мембрани, пароізоляційні плівки «Ізоспан, «Роквул» та подібні до них або на крайній випадок пенофол, який укладається фольгованою стороною у бік квартири. Так тепло, що йде з приміщення, повертатиметься назад.
Зовнішнє оздоблення стелі та стін на балконі.
№1. Утеплення балкона пінополістиролом: послідовність робіт

Якщо як утеплювач ви вибрали пінополістирол, то послідовність робіт виглядає наступним чином:

    Після того, як закриті всі щілини і виконана гідроізоляція, поверхня обробляється грунтовкою глибокого проникнення, наприклад «Церезіт». Це можна зробити пензликом або розпилювачем. Ґрунтовка наливається у цебро або іншу тару, яку не шкода, потім наноситься на поверхню. Ретельно опрацьовуйте стіни, стелю та підлогу, щоб досягти максимальної адгезії з ними плит утеплювача.

Після нанесення ґрунтовки треба почекати щонайменше шість годин, потім продовжити роботи. Якщо стіна зроблена зі шлакобетону, то ґрунтовку проводять двічі.
Відпочили – продовжуємо. Розпаковуємо плити пінополістиролу. Кріпляться вони на клей та кріплення. Клей треба приготувати за інструкцією та ретельно розмішати. Потім нанести його на перший лист, який приклеїти до поверхні (від країв не забуваємо відступати по три сантиметри, а між листами залишати маленькі зазори). Монтуйте листи пінополістиролу у шаховому порядку.
Далі треба за допомогою перфоратора просвердлити отвори завглибшки 0.5 см, а потім додатково прикріпити плити утеплювача за допомогою дюбелів.

Прокладати пароізоляцію чи ні – вирішувати вам. І тут робити її необов'язково.
Встановлення армуючої сітки. Коли всі плити надійно зафіксовані на стінах або стелі, слід змонтувати сітку армуючої. Для цього поверхня плит опрацьовується клеєм, на кутах фіксують перфоровані куточки. Армуюча сітка валиком котиться до проклеєної поверхні, потім наносять ще один шар клею. Коли стіна висохне, її ґрунтують і оштукатурюють.
№2. Утеплення балкона піноплексом

Піноплекс активно застосовується при утепленні приміщень. Кріпити його до поверхні можна за допомогою бітумних мастик, монтажної піни або дюбель-грибів. Розглянемо варіант кріплення на монтажну піну.

Отже. Гідроізоляція зроблена. На плиту теплоізолятора наноситься монтажна піна по периметру. Цього достатньо. Після нанесення чекаємо пару секунд і фіксуємо плиту на поверхні, що утеплюється. Наступна плита укладається до першого встику. За два дні можна закріпити плити додатково дюбелями. Далі весь процес повторюється в аналогічному порядку, описаному вище. Фінішну обробку робіть на власний розсуд. Можете зашити плити утеплювача пластиковими панелями, вони виглядають дуже оригінально.

Порада. Якщо балкон призначений тільки для зберігання на ньому речей останньої необхідності, достатньо утеплити стіни в один шар. Якщо потрібно утеплити ґрунтовніше, то краще укласти утеплювач у два шари.
№3. Утеплення балкона мінеральною ватою: особливості технології

Утеплення балконів мінеральною ватою виконується під споруджену решетування. Поверх каркаса кріпиться вагонка - дерев'яні або пластикові панелі зі спеціальними пазами.

Загальновідомим фактом є будівельна рекомендація виконувати утеплення із зовнішнього боку будівлі. Однак у утепленні балконів та лоджій часто немає можливості розташувати матеріал утеплювача зовні. Внутрішнє розміщення шару утеплювача вимагає певних розрахунків, дотримання технології та правильного підбору матеріалів, щоб у майбутньому виконані роботи не призвели до намокання стін, кутів та стелі усередині виносної конструкції.

Якими матеріалами можна утеплити балкон та лоджію зсередини? Яке оздоблення дозволить надійно захистити утеплювач від внутрішнього простору та створить естетичний вигляд внутрішніх стін?

У сучасних технологіях утеплення відкритих навісних конструкцій (балконів) як внутрішній утеплювач використовуються чотири види матеріалу: пінопласт, піноплекс, пінофол і мінеральна вата. Розглянемо технологічні особливості монтажу та види ватного утеплювача, що використовується для теплоізоляції балконів.
Види мінеральної вати

Залежно від сировини, що використовується при виробництві, розрізняють три основні види мінеральної вати: скляна, кам'яна і шлакова. Усі три матеріали придатні для робіт із утеплення.

Мінвата є м'яким матеріалом, що не має жорстких розмірів. Вона поставляється у вигляді рулонів (перед укладанням вони розмотуються в доріжку) або м'яких матів. Іноді одна сторона утеплювача обклеєна алюмінієвою фольгою для посилення теплоізоляційних властивостей.

Важливо! При монтажі фольга повинна розташовуватись з боку кімнати. Внутрішнє тепло приміщення відбиватиметься від фольгованої поверхні назад у житловий простір.

Товщина шару мінвати визначає якість утеплення і варіюється від 20 до 200 мм.
Технологія монтажу мінеральної вати

Будь-який вид мінеральної вати монтується під каркас, розташовуючись між зовнішньою стіною (стелею, покрівлею) та опорами каркасу. Як опори можна використовувати дерев'яні палиці або металеві профілі, залежно від того, яке облицювання буде застосовуватися надалі.

При використанні вагонки для фінішного облицювання стін каркас-решетка споруджується з дерева. Встановлюються дерев'яні ціпки поперечним перерізом 150 - 250 см2, при цьому можна трохи заощадити внутрішній простір балкона, встановивши палиці прямокутного, а не квадратного перерізу (30×50 см2, 30×70 см2).

Зверніть увагу: перед монтажем утеплювача стіни обробляються протигрибковою ґрунтовкою.

Для внутрішнього утеплення мінватою обов'язковою є установка пароізоляції. Сам по собі ватний матеріал повітропроникний, він легко пропускає газоподібні речовини (повітря, пару).

Враховуючи те, що при внутрішньому утепленні точка утворення конденсату зміщується в утеплювач, необхідно обмежити попадання пари або повітря їх житлових приміщень усередину будівельної вати. З цією метою між мінеральною ватою та обробкою прокладається пароізоляційна плівка.
Внутрішнє оздоблення

Призначення внутрішньої обробки:

    Закрити матеріал утеплювача від житлового простору.
    Створити внутрішнє естетичне покриття стін кімнати або утепленої лоджії.

Існують різні матеріали для внутрішнього оздоблення балконів (гіпсокартон, дерево, пластик, штукатурка). При спорудженому раніше гратчастому каркасі обробка виконується навішуванням різних видів панелей: фанера, МДФ, вагонка з дерева або пластику.

Фінішне оздоблення вагонкою виконується обшивкою стін дерев'яними (або пластиковими) вагонними панелями, що мають спеціальні пази по периметру для зручності монтажу та щільності кріплення. При цьому вагонка із пластику часто є більш дешевим імітатором дерев'яного покриття, покладеного на внутрішні стіни балкона (або лоджії). Вона характеризується меншою міцністю та жорсткістю.

Дерев'яні вагонні панелі надійні, екологічні, мають достатню для покриття підлоги жорсткість. Пластиковою вагонкою можна обшити стелю лоджії, підлогу закривають деревом, що стосується стін – тут можуть використовуватися обидва види вагонного покриття (пластикове та дерев'яне).

Обшивку вагонкою рекомендують починати з кута. Кожна панель перевіряється на вертикальність рівнем і фіксується на решетуванні спеціальним кріпленням (кляммером). Можна фіксувати вагонну панель дрібними гвоздиками.

Після закінчення обробки внутрішня поверхня обробляється складом, що захищає деревину від дії вологи та від руйнування.
Заделка щелей шпатлевкой и монтажной пеной
Нужна основательная гидроизоляция балкона
Балкон отделан пластиком
Утепление балкона пенополистиролом
Крепление утеплителя к стенам
Крепление на монтажную пену
Дополнительно закрепляем плиты дюбелями
Утепление балкона минеральной ватой
минеральная вата с алюминиевой фольгой
Обрешетка из металлических профилей
Деревянная обрешетка
Вагонка из пластика под дерево
Пластиковые панели легко монтируются
Отделка деревянной вагонкой