Головна   /   Скління та оздоблення балконів та лоджій /   

Зварювання виносу балкона (Київ)

Зварювання виносу балкона у Києві

Засклення балконів з виносом дозволяє вирішити проблему нестачі корисної площі у цьому приміщенні. Точніше сказати, площа підлоги балкона не зміниться, а ось додаткове місце ви отримаєте в районі установки скління. Зручне широке підвіконня можна використовувати для кімнатних рослин, а стулки відкритих вікон більше не заважатиму білизні, розвішаній для сушіння.

Скління балконів з виносом виконується з використанням спеціальних металевих кронштейнів, які кріпляться на каркас або огорожу та дозволяють винести скління за парапет балкона на 300-500 мм. Залишається розібратися, як конструктивно виконується такий балкон, і які матеріали для цього знадобляться. Конструктивне рішення каркаса виносного скління Виносне скління балкона неможливо без використання надійних металевих кронштейнів. Міцне кріплення кронштейнів та їх надійність особливо важливі, адже вони сприйматимуть навантаження від скління. Саме тому сама конструкція кронштейна виготовляється з укосом і формою нагадує прямокутний трикутник. Якщо балкон має надійне металеве огородження, то кронштейни можна кріпити до нього. В іншому випадку виготовляється новий каркас огорожі. Сам кронштейн можна виготовити зі звареного куточка чи сталевої смуги. Причому після зварювання елемент обов'язково має проходити антикорозійну обробку. Залежно від типу огородження розрізняють кілька способів кріплення кронштейна: приварювання до металевого огородження; кріплення за допомогою анкерних болтів на бетонний парапет. Крім цього, скління балконів з виносом виконується з використанням сталевої профільної труби, яка виконує функції підсилювача жорсткості і опорного профілю під раму скління.

Важливо: перед початком робіт з монтажу кронштейнів необхідно перевірити горизонтальність основи за допомогою рівня. Перед тим як виконати скління балконів з виносом, варто перевірити міцність огорожі, до якої кріпляться кронштейни. Підгнили арматуру потрібно замінити, а слабко закріплену огорожу міцніше зафіксувати. Крім цього, перед початком робіт варто виконати оцінку стану балконної плити. І вже після цього робити висновки про необхідні роботи та матеріали. Неміцну огорожу краще повністю замінити, а слабо прикріплений парапет можна зафіксувати до плити за допомогою металевих куточків або обрізків профілів.

Найефективніше посилення балконного огородження під скління балконів з виносом можна виконати, влаштувавши обв'язку зі зварних профілів або куточків по зовнішньому периметру балкона і закріпивши її до стіни будівлі. Крім цього, існує два варіанти пристрою виносу: Коли виносне скління виконується тільки по поздовжній стороні балкона. Винос скління виробляється по всьому зовнішньому периметру балконної плити. Вибір скління для виносної конструкції Скління балконів з виносом частіше виконується з використанням алюмінієвих рам, оскільки їхня вага менша, ніж у пластикових вікон. Однак із звичайним алюмінієвим профілем та одинарним склінням можна виконати лише холодне скління балконів. Що робити, якщо ви хочете отримати тепле приміщення?

У цьому випадку можна використовувати сучасний алюмінієвий профіль з терморозривом і повноцінними склопакетами. Однак його ціна є досить високою. Інший варіант – використання пластикових вікон. Але вага таких віконних профілів з поворотно-відкидними стулками занадто висока, тому вони не можуть використовуватися для влаштування виносного скління балконів. Тут нам на допомогу приходять пластикові вікна з розсувними стулками. Вони важать менше за своїх побратимів завдяки іншому механізму відкривання вікон і можуть використовуватися для влаштування виносного скління балконів.

При влаштуванні виносного скління ви отримуєте розширення до 50 см з кожного боку. Важливо: щоб скління балконів з виносом було надійним, потрібно точно підрахувати необхідну кількість кронштейнів та їх крок. Цей показник залежить від типу скління. Чим важче рама, тим більше кронштейнів із меншим кроком має бути встановлене. Оптимальна відстань між кронштейнами (крок) – 500-700 мм. Не варто думати, що скління балконів з виносом можуть виконати лише фахівці. Якщо ви скористаєтеся послугами зварювальника або у вас є зварювальний апарат, то вам цілком під силу виконати все самостійно.

Роботи з облаштування несучого каркаса ведемо в такому порядку: Підрахунок матеріалів. Необхідно вимірювати довжину парапету балкона з урахуванням, що буде виконуватися обв'язування у його нижній та у верхній частині. Крім цього варто обміркувати конструкцію кронштейнів, їх розміри, крок та величину виносу. Після цього всі підрахунки підсумовуються, і купується матеріал для зварювання каркасу. Далі варто зняти поручні з балконної огорожі. За допомогою зварювального апарату виконати обв'язування парапету. Якщо скління балконів із виносом має значну довжину, профіль можна різати та зварювати вже за місцем. Виконавши попереднє закріплення профілю, перевірте рівнем його горизонтальність.

Якщо потрібно підкоригувати його положення і тільки після цього виконати ґрунтовне приварювання каркаса до огорожі. Тепер виконуємо зварювання окремих кронштейнів. Їхня загальна кількість залежить від довжини парапету та їх кроку. Після цього відзначаємо крейдою на каркасі парапету місця кріплення кронштейнів. Кожен кронштейн прикладаємо згідно з виносом і приварюємо до каркаса в трьох точках. Коли кронштейни під скління балконів з виносом приварені, виконуємо обв'язку з куточка по краю виносу. Для цього металевий профіль кріпимо до зовнішніх торців кронштейнів. На балконах зі стінками крайні кронштейни додатково кріпимо до стіни за допомогою анкерів. Якщо бічна огорожа балконів не передбачена, то в місцях розташування крайніх кронштейнів слід встановити додаткові стійки для опори. Після завершення зварювання каркаса варто збити шлак і обробити конструкцію грунтовним розчином.

Після завершення монтажу каркаса виконують скління балконів з виносом у такій послідовності: Перш за все, у місці розташування кожного віконного профілю варто виконати три отвори для кріплення рами за допомогою шурупів. Потім з рам варто вийняти склопакети та зняти стулки. Далі виконується монтаж рами та її закріплення на каркасі. Встановлюється відлив під вікнами та козирок зверху. Причому ширина козирка підраховується з урахуванням виносу балкона, самого звису козирка (300 мм) та його завороті під балконну плиту (150 мм). Наприклад, для балкона з виносом у 250 мм ширина козирка дорівнюватиме: 250 + 300 + 150 = 700 мм. Монтується підвіконня, навішуються стулки та вставляються склопакети. Порада: оскільки козирок над балконом через винос буде мати значну ширину, і частина його буде знаходитися над приміщенням балкона, то можливе зниження звукоізоляції приміщення. Щоб підвищити герметичність балкона, варто додатково звукоізолювати козирок і виконати підшивку стелі балкона.

Як бачите, скління балконів з виносом легко виконати. Головне правильно розрахувати здатність балконної плити, що несе, а також навантаження від скління на неї. Від цього залежить міцність конструкції загалом і ваша безпека.